Jak se seznámit? Fotografie hraje prim!

9. 3. 2011

Partneři

Partneři

Dnes vás seznámíme s několika užitečnými tipy, které vám pomohou úspěšně se seznamovat. Chcete vědět, proč si vyplnit profil a nahrát fotku? Vše má svůj důvod, který je podložen ověřenými zkušenostmi uživatelů internetových seznamek.

Můj profil

Proces registrace je u nás velmi jednoduchý a jasný. Poté už zbývá jen vyplnit si profil. Profil si vyplňujte pečlivě a úplně. Takto vyplněný profil působí na potenciální známosti dobře a probouzí v nich zájem. Nezapomínejte však, že některá data do profilu nepatří. Je potřeba zachovávat si určitý odstup, standard soukromí a bezpečí. Nikdy proto nesdělujte přímo v profilu své telefonní číslo nebo třeba odkaz na svůj facebookový profil. Tyto údaje můžete sdělit později privátně při vzájemné komunikaci.

Nikdy nelžete!

Při vytváření vlastního profilu má mnoho lidí potřebu přikrášlovat se. Výzkumníci prokázali, že zhruba polovina osob lže běžně o své výšce a kolem 60% o váze. Tyto údaje na naší seznamce nenajdete, avšak doporučujeme vám vyplňovat vždy všechny ostatní údaje pravdivě. Díky upřímnosti se vyhnete v budoucnu při osobním setkání trapnému vysvětlování a zklamání na obou stranách. Zároveň však musíte počítat s tím, že ne každý se bude řídit touto radou. Kdokoliv může ve virtuálním kontaktu přibarvovat realitu, lhát nebo se dokonce vydávat za někoho jiného. Vlastnímu zklamání a rozčarování můžete předcházet obezřetným přístupem a například vyžádáním dalších fotografií.

Fotografie je nejdůležitější

Mezi hodnotami podle kterých si lidé utvářejí celkový dojem, je vzhled na fotografii důležitější, než dosažené vzdělání. Fotka připojená k vašemu profilu je také tím, co přiláká prvotní pozornost ostatních. Pokud chcete zlepšit své šance na úspěšné seznámení, minimálně jednu fotku si přidejte. Profilům bez fotografie odpovídá na zprávy minimum lidí. Dostávají až o 50% odpovědí méně. Pravděpodobnost, že se muž podívá na profil ženy s fotkou je asi 14x vyšší, než u profilu bez ní. Ženy fotku spíše oželí, ale i u nich je pravděpodobnost shlédnutí mužského profilu s fotkou 9x vyšší.

U nahrávání fotek platí podobné zásady jako u slovních údajů. K profilům přikládejte fotografie pokud možno věrné a aktuální.

Jak být efektivní?

Všeobecně platí, že při online seznamování jsou výrazně aktivnější muži a nesou iniciativu. Ať už jste muž či žena, můžete zvolit aktivní či pasivní přístup. Pokud budete jen čekat až si vás někdo všimne, nemůžete očekávat zástupy zájemců. Nebojte se aktivně oslovovat ostatní. Na seznamce se to nikoho nedotkne a přinejhorším vás bude ignorovat. Tím se však nenechte odradit a zaměřte svoji pozornost jiným směrem.

První rande brzy

Nemá smysl prodlužovat zbytečně virtuální kontakt. Nejlepší je si hned po vzájemném oťukání smluvit osobní schůzku. Nebudete tak zbytečně ztrácet čas s někým, kdo si třeba vaši pozornost nezaslouží. Dejte však protějšku šanci a absolvujte alespoň tři schůzky. Z jednoho rande se nedají vyvozovat definitivní závěry.

Rada na závěr

Všechny předchozí rady se dají shrnout do jedné – dělejte vše tak, jak byste to čekali od ostatních.


Tento příspěvek byl vložen 9. 3. 2011 v 17:14 a byl zařazen do kategorie Rady, Seznamky, Seznamování.