5 rad, jak zvládnout první zprávu

4. 4. 2011

První zpráva

První zpráva

První zpráva a kontakt s druhou osobou na online seznamkách je vždy důležitý. Může zcela zásadně ovlivnit, zda si s dotyčným člověkem padnete do oka a váš vztah se bude dále vyvíjet, nebo zda vám třeba ani neodepíše. Opět neexistují žádná přesná pravidla, kterých když se budete držet, tak vše dopadne k vaší spokojenosti. Pomoci k úspěšnému seznámení vám mohou alespoň následující rady a doporučení…

1. Buďte osobní

Každý z nás se rád cítí výjimečně. Dejte tomu druhému pocit, že pro vás takový opravdu je. Můžete se kupříkladu zeptat na neobvyklý koníček uvedený v seznamovacím profilu, na fotografie z exotických cest a podobně. Je zde moře možností. Tímto osobním přístupem dáte najevo svůj zájem o druhou osobu. Obecné zprávy nemusí být vždy špatné, nevyžadují přílišnou snahu a mnoho lidí je z tohoto důvodu používá. Nicméně je nutné počítat s tím, že pravděpodobně přijde méně odpovědí a tím je menší šance seznámit se. Je logické, že zpráva s obsahem „Máš nádherné oči!“ zaujme asi víc, nežli třeba obyčejné „Jak se máš?“.

2. Buďte zdvořilí

Vulgární či oplzlé zprávy většinu lidí ihned odradí, takže zprávu ani nedočtou a okamžitě ji smažou. Proto se i lehkého zabarvení či podtextu při prvním kontaktu rozhodně vyvarujte. Pokud je to vaše přirozenost, počkejte s ní, až poznáte měřítka druhé osoby. Spousta mužů vyjadřuje ženě za pomoci vulgarity vlastně jakousi poklonu, ženy to však takto nevnímají a berou to často spíše jako urážku. Z tohoto důvodu také není nejlepším nápadem psát zprávy v rozjařené náladě, například pod vlivem alkoholu. Vulgarity na seznamku zkrátka nepatří.

3. Buďte trpěliví

I přesto, že si ihned myslíte, že jste opravdu našli partnera svých snů, nechte si to ještě nějakou dobu určitě pro sebe. Nic nevyděsí druhou osobu víc, než když ji začnete přesvědčovat, jak ji milujete již od té doby, co jste poprvé zahlédli její fotku. Spíše vás pak bude považovat za stalkera či šílence a přestane s vámi komunikovat. Pokud chcete dotyčné osobě vyjádřit svou náklonnost, zvolte decentnější způsob, jako například, že jste rádi, že máte možnost poznat tak zajímavou osobu jako je on/ona. A nezapomeňte na zlaté pravidlo, že všechno má svůj čas. I seznámení a nabídka prvního rande.

4. Buďte přiměření v délce zprávy

Pro každého představuje ideální délka zprávy něco jiného, obecně však platí, že jedno slovo je opravdu málo, čtyři odstavce pak zase moc. Pokud bude vaše první zpráva dlouhá jako román, zcela jistě tím druhou osobu unudíte a odradíte, tak že vaši zprávu ani nedočte. Není potřeba opakovat informace, které si může kdokoliv přečíst na vašem profilu. Navažte tedy kontakt pomocí pár vět a k dlouhým a intimnějším zprávám přecházejte postupně.

5. Buďte kreativní

Snažte se udělat svou první zprávu, co možná nejzajímavější a myslete již dopředu, kam se může vaše komunikace vyvíjet. Jinak můžete uvíznout hned po prvních zprávách na mrtvém bodě. Správnou cestou k oživení komunikace je například kladení zajímavých nevtíravých otázek. Otázkami pomůžete druhému, který by jinak třeba nevěděl o čem psát, a zároveň ho inspirujete k položení otázek vám. Díky množství informací, které se o sobě budete postupně dozvídat, se váš vztah stane důvěrnější, intimnější.


Tento příspěvek byl vložen 4. 4. 2011 v 18:03 a byl zařazen do kategorie Rady, Seznamování.