Vzhled nebo povaha? Pokud možno oboje!

21. 4. 2011

Vzhled nebo povaha?

Vzhled nebo povaha?

Vzhled nebo povaha? Na čem ve vztazích více záleží? Odpovědět si na tuto otázku je zhruba stejně těžké, jako přijít na odpověď, zda bylo dříve vejce nebo slepice. Partner musí nepochybně člověka fyzicky přitahovat, zároveň se s ním však také musí dát vydržet. Mnoho mladých upřímných lidí řekne ihned bez váhání vzhled. Jejich názor se však postupem času zajisté trochu změní. Je to způsobeno i tím, že mladší lidé preferují kratší známosti a nedělají si z ničeho těžkou hlavu. Starší lidé, kteří často zažili i četná zklamání, už nad odpovědí váhají a volí spíše povahu a jistotu ve vztahu. I na to je potřeba myslet, když se chcete úspěšně seznámit. Obecně podle průzkumů platí, že vzhled je důležitý pro první dojem a vůbec proto, aby přeskočila jiskra. Povaha začíná hrát svoji roli až později, tím se však její důležitost nesnižuje.

Vzhled

Na online seznamkách hraje vzhled o něco důležitější roli, nežli v reálu. S profilovou fotkou po ránu v teplácích se určitě nedá spoléhat na vaši (byť oslňující) povahu, kterou se chystáte ukázat někdy v budoucnu. Povaha se po drátech poznává velmi špatně a osobní schůzky se ani nemusíte dočkat.

Na online seznamkách si každý může prohlížet a vybírat partnera podle fotek, aniž by musel mít výčitky svědomí, že nepřístojně okukuje kolemjdoucí. Vybírat si partnera v počátku především podle fotky má samozřejmě také své nevýhody. Pravděpodobně se nikdy nevyhnete několika nevydařeným schůzkám s lidmi, se kterými si nemáte absolutně co říct.

Povaha

Po prvotním kontaktu nastupují vlastnosti a povaha, které rozhodnou, jak se bude vztah vyvíjet. Jak již bylo řečeno, povahu, charakter a vlastnosti člověka opravdu těžko poznáte podle profilu na nějaké internetové seznamce. Něco vám však může alespoň trochu napovědět. Můžete si zjistit, zda máte podobné koníčky, líbí se vám podobné filmy a knížky, posloucháte stejnou hudbu či jíte rádi podobné jídlo. I na tom se dá stavět a leccos se dá vytušit. Pokud se vám potenciální partner líbí vzhledově a náznaky ve zbytku profilu ignorujete, může se vám stát, že se nepěkně spálíte. Nelze nikdy počítát s tím, že něčí povahu změníte. Charakter člověka je poměrně trvalý a výrazně se nikdy nemění.

Hledání partnera bývá často kompromis

Každý zřejmě sní o ideálním partnerovi, ale je nutné si uvědomit, že každý má svoje chyby, a to i my. K lásce patří i to, že člověk má rád druhého takového jaký je, i s něktrými nedostatky. I když slevíme ze svých nároků, stále se dá najít partner, který nám v zásadě vyhovuje po všech stránkách…


Tento příspěvek byl vložen 21. 4. 2011 v 16:48 a byl zařazen do kategorie Rady, Seznamování.