7 důvodů, proč se seznamovat na internetu

23. 8. 2011

Seznámení po internetu

Seznámení po internetu

Seznámení přes internet se dnes stává již zcela běžným a tímto způsobem se dokonce seznamuje významná část všech nově vznikajících párů. Pokud jste momentálně sami a uvažovali jste i o tomto způsobu nalezení partnera, tak vás možná přesvědčí následující řádky. Není se totiž vůbec čeho bát, tak proč to nezkusit na vlastní kůži. Třeba právě přes online seznamku naleznete svůj životní vztah…

1. Stydlivost

Internetové seznamky jsou mimořádně vhodné pro stydlivější lidi. V reálném životě je pro stydlivé lidi problém oslovit v baru nebo na ulici toho, kdo se jim líbí. Bojí se odmítnutí, trapasu či dokonce výsměchu. Na online seznamce nic takového v žádném případě nehrozí. Jsou tam lidé, kteří nejsou zadaní a chtějí se seznamovat. Napsat zprávu je jednodušší než někoho přímo oslovit. A i když to náhodou nevyjde, nic se neděje. Dotyčného pravděpodobně nikdy nikde osobně nepotkáte a můžete to s klidem zapomenout.

2. Velký výběr

Na internetových seznamkách je nepřeberné množství lidí, kteří hledají vztah. Množství mnohonásobně překračuje počet osob, se kterými přijdete do bližšího kontaktu v reálném životě. Určitě je tedy z čeho vybírat. „V ČR, kde žije poměrně velké procento obyvatel na vesnicích nebo v malých městech, mohou být internetové seznamky užitečným pomocníkem, neboť seznámit se přirozenou cestou bývá často velmi obtížné“, podotýká navíc Štěpán Kubát ze seznamky Dueto.cz.

3. Jednoduchost a komfort

Na běžnou seznamku se přihlásíte za pár minut a rovnou se můžete začít seznamovat. Většinou si stačí jen jednodušše vyplnit profil a nahrát nějakou pěknou fotku. Vše navíc z pohodlí domova. Někteří lidé třeba nemají rádi zakouřené bary a dunivé diskotéky. Možnost seznámit se přes internet je pak pro ně vítanou alternativou. Pro začátek stačí PC a připojení k internetu, nic víc nepotřebujete.

4. Úspora času

V dnešní uspěchané době zbývá často na seznamování jen velmi málo času. Online seznamky bezesporu šetří čas. Potenciálního partnera tam pomocí různých vyhledávacích filtrů můžete vytipovat během chvilky a pak již stačí jen sebrat odvahu k jeho oslovení. Předběžné oťukání online nám také může ušetřit čas za zbytečné rande. Zkrátka na ulici by se člověk mohl také snažit věčně.

5. Povaha, vlastnosti a zájmy

Najít partnera s vyhovující povahou a zájmy podobnými těm vašim nemusí být vždy snadné. Seznamky nám v tomto ohledu ulehčují situaci tím, že v profilech nalezneme o potenciálních partnerech již alespoň nějaké základní informace. U povahy a vlastností se sice jedná o sebehodnocení, které nemusí být objektivní, avšak alespoň co se týká zájmů či oblíbených věcí, nám mohou profily mnoho napovědět a ušetřit zbytečná zklamání. Sportovec s peciválem spolu dříve nebo později prostě nevydrží.

6. Více pozornosti

Pokud přistoupíte k online seznamování svědomitě, hezky si vyplníte profil a přidáte nějakou tu fotku, dostane se vám na seznamkách pozornosti, o níž se vám možná ani nezdálo. Pokud se vám nestává, že vás běžně muži či ženy zastavují na ulici a prosí o telefonní číslo, nejspíš budete překvapeni. Zájem o vaši osobu dokáže určitě i zvednout sebevědomí a potěšit.

7. Zábava

Seznamování přes internet je mimo jiné také zábava. Popovídáte si mnoha novými lidmi nebo si můžete třeba nezávazně zaflirtovat. Online prostředí pro tyto radosti skýtá naprosto ideální prostředí. Kontakty se snadno navazují a určitá úroveň anonymity dovoluje se bezstarostně bavit. Někoho může online seznamování bavit dokonce natolik, že se na něm stane závislým. I tady tedy platí staré známé – „nic se nemá přehánět“.


Tento příspěvek byl vložen 23. 8. 2011 v 12:43 a byl zařazen do kategorie Rady, Seznamky, Seznamování.